Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
15 Stycznia 2021
Dzień Wikipedii
Imieniny obchodzą
Paweł, Izydor, Aleksander
Do końca roku zostało 351 dni.
Zodiak: Koziorożec

Statystyki:

578906
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
1273
322
2819
571701
7759
9349
578906

Twój IP: 3.239.40.250
Dziś jest: 2021-01-15 14:06:15

KONKURS NA "KAPELUSZ PANI JESIENI"

Rozstrzygnięcie konkursu na ,,Kapelusz Pani Jesieni”

W  wtorek 13 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ,,Kapelusz Pani Jesieni.”                      Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 2. Prace zgłoszone do konkursu zachwycały oryginalnością      i pomysłowością wykonania. Piękne, barwne liście, kwiaty, jarzębina, szyszki i inne dary jesieni, stały się głównym elementem dekoracji kapeluszy.

Jury oceniało przede wszystkim estetykę wykonania oraz kreatywne podejście do tematu. Przyznano dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

Laureaci, z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody:

I miejsce – Arkadiusz Klasło i Cyprian Gawlik

II miejsce – Martyna Świech i Franciszek Pyskaty.

 

DLA WAS WSZYSTKO, WSZYSTKO NA ŚWIECIE...

 Dla Was wszystko, wszystko na świecie…

13.10.2020 r. odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęli uczniowie kl. 2.    Młodzi artyści uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego ,,Pajacyk” słowem, piosenką i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.         Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność     i troskę o dobro wychowanków. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała uczniom za życzenia. Na zakończenie nauczyciele wraz z uczniami udali się na kubek gorącej czekolady. 

CYBERPRZEMOC I BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci.

 

12 października 2020 roku  uczniowie wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z dzielnicową-starszą aspirant Aliną Sujdak-Kostką z Posterunku Policji w Czarnej, które dotyczyło cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci.

Pani policjantka omówiła  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w Internecie
 oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegała uczniów przed pochopnym udostępnianiem         w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciła także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych
 w sieci.
Przedstawione  zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci
 i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć
 i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy
 i wyzwisk. Policjantka zwróciła także uwagę na fakt, iż cyberprzemoc na pozór niewinna
z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo, że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.

 

 

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – 02.10.2020 r.

Licencja nr 4212/2020

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić           te zaległości.
Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł: Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Przyborowie włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Koordynatorami akcji były p. Aneta Feret i p. Barbara Sztorc.
W tygodniu poprzedzającym ŚDTM na lekcjach matematyki, ale też w świetlicy szkolnej odbywały się zabawy z tabliczką mnożenia tj. łamigłówki, rebusy, gry planszowe tak,
aby uczniowie mieli możliwość powtórzenia i utrwalenia znajomości tabliczki mnożenia.           Uczniowie wykonali również plakaty oraz okolicznościową gazetkę.
2 października egzamin w kl. IV i VII przeprowadziła p. Aneta Feret w asyście uczennic klasy drugiej.      Do egzaminu w formie ustnej przystąpiło 16 uczniów, z czego Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 9.
Uczniowie kl. 2 zdawali egzamin w formie pisemnej z tabliczki mnożenia w zakresie 30.
Na 9 uczniów Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 5.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. 

Wszystkim Ekspertom serdecznie gratulujemy.

  

 

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Sprzątanie Świata  2020

pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”..

   Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów
 i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,              że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna  zbiórka  śmieci,          lecz  głównie  zmiana  nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

18 września uczniowie klas VII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły i najbliższej okolicy. Dzięki przychylności aury akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

 

Uczniowie kl. 2 również aktywnie uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata 2020. Na zajęciach wysłuchali pogadanek, obejrzeli film edukacyjny pt. "Co robimy, by chronić Naszą Planetę", opracowali zobowiązania pod hasłem" Dla Ciebie Ziemio...?", na zajęciach z edukacji technicznej wykorzystując materiały recyklingowe wykonali cieszące oko kaktusy.

Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału                  w kolejnych działaniach ekologicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie