Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
25 Lutego 2021
Imieniny obchodzą
Wiktor, Cezary, Zygfryd
Do końca roku zostało 310 dni.
Zodiak: Ryba

Statystyki:

589388
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
345
415
1531
585877
6457
11784
589388

Twój IP: 3.238.36.32
Dziś jest: 2021-02-25 16:23:02

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

 

Uczniowie kl. 2, 4 oraz 7 naszej szkoły uczestniczą w realizacji programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik- ,,Nauka dla Ciebie”. Trwające  35 minut i prowadzone przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik na platformie MS Teams zajęcia online prezentują ciekawe zagadnienia i interaktywną formułę, opartą na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem. Połączenie tych elementów rozbudza ciekawość poznawczą uczniów i zachęca do wykonywania własnych doświadczeń w domu, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
17 lutego 2021r. uczniowie kl. 2 po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach, których tematem tym razem było powietrze.
Podczas zajęć odkrywali podstawowe właściwości, pozwalające przedmiotom unosić się. Sprawdzali, jak różne rzeczy zachowują się w strumieniu powietrza. Niczym wynalazcy testowali konstrukcje, sprawdzając ich aerodynamiczne możliwości.

Tematem zajęć dla uczniów kl. 4 i 7 było ciśnienie. Szukając odpowiedzi na pytania: Co łączy ośmiornicę i próżnię? Czy można wspinać się po szkle? Gdzie można zaobserwować ciśnienie i kiedy ono działa na nas?, poznali tajemnicę sławnego eksperymentu z Magdeburga, sprawdzali działanie ciśnienia na przedmiotach codziennego użytku. Przyjrzeli się też widowiskowemu zjawisku implozji.

Tego rodzaju zajęcia rozbudzają u uczniów ciekawości otaczającego ich świata
i zachodzących w nim zjawisk, wzmacniają postawy utrwalające znaczenie uczenia się
i rozwijania w życiu człowieka.

 

  

 

WALENTYNKI 2021

 

WALENTYNKI 2021 ONLINE

 

W piątek 12.02.2021r. o godz. 14:00 nauczyciele oraz uczniowie klas 2,4,7 spotkali się na platformie Teams, aby wspólnie celebrować walentynki. Odbył się koncert życzeń, na którym odsłuchali piosenki takie jak: „Kamień z napisem love”, „Przez twe oczy zielone”, „You & I” czy „Perfect”. Każdy mógł złożyć dedykację anonimowo. Finalnie wszyscy doczekali się swojej piosenki, a spotkanie zakończyło       się szczerymi życzeniami na dzień Św. Walentego.

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

25. 01. 2021 r. w naszej szkole odbył się klasowy bal karnawałowy. Dzieci wystąpił w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Przebierańcy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona czy tańcu ze znikającymi szarfami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.
W nagrodę za wspaniałą zabawę, otrzymały składanki- organizer na biurko oraz karty do gry w kalambury.                 Na pamiątkę zabrały też kolorowe baloniki. Było głośno, kolorowo i radośnie, jak na karnawał przystało.
 Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

„Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Z powodu pandemii pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie mogli wybrać się na okolicznościową imprezę w naszej szkole. Jednak nikt nie zapomniał o tak ważnych osobach jakimi są dziadkowie. Uczniowie z klasy 2 nauczyli się z tej okazji wiersza       i piosenki oraz wykonali własnoręcznie ,,pomarańczowe upominki”. Koledzy ze starszych klas składali życzenia swoim babciom i dziadkom w formie nagrań internetowych.

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

  

 

 

KONKURS NA "KAPELUSZ PANI JESIENI"

Rozstrzygnięcie konkursu na ,,Kapelusz Pani Jesieni”

W  wtorek 13 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ,,Kapelusz Pani Jesieni.”                      Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 2. Prace zgłoszone do konkursu zachwycały oryginalnością      i pomysłowością wykonania. Piękne, barwne liście, kwiaty, jarzębina, szyszki i inne dary jesieni, stały się głównym elementem dekoracji kapeluszy.

Jury oceniało przede wszystkim estetykę wykonania oraz kreatywne podejście do tematu. Przyznano dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

Laureaci, z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody:

I miejsce – Arkadiusz Klasło i Cyprian Gawlik

II miejsce – Martyna Świech i Franciszek Pyskaty.

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie