Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
31 Maja 2020
Dzień bez papierosa, Światowy Dzień
Rozwoju Kultury, Dzień Bociana
Białego, Dzień Pracownika Przemysłu
Spożywczego
Imieniny obchodzą
Aniela, Petronela, Kamila
Do końca roku zostało 215 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Statystyki:

497894
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
5
133
1997
493025
9435
8962
497894

Twój IP: 18.208.132.33
Dziś jest: 2020-05-31 02:37:17

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Uczniowie klasy III uczestniczyli w edycji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez fundację BOŚ, objętego Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy .Głównym celem tego projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, promowanie zdrowego stylu życia oraz   aktywności fizycznej. Udział  w  projekcie pozwolił dzieciom doskonalić umiejętność pracy       w grupie, uczył zespołowej rywalizacji, a przede wszystkim zachęcił do zmiany nawyków żywieniowych i podjęcia aktywności sportowej.                                                                                                                                               

W ramach konkursu uczniowie realizowali wiele zadań  jako grupa Pachnący  Groszek. Wzięli udział w dodatkowych pozalekcyjnych zajęciach o tematach: „Warzywa i owoce na co dzień i od święta”, „Dbam oto, co jem i jak spędzam czas”. Przygotowali i zaprezentowali w szkole i przedszkolu inscenizację pt. „Na straganie” oraz twórcze  „Owoce-WArzywa-CJE” Uczestniczyli w wielu konkursach tematycznych tego projektu:

- Najciekawsze przebranie za ulubione warzywo lub owoc,

- Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy,

-Album-zabawy na świeżym powietrzu-Strefa aktywności,

-Najwspanialsza przekąska warzywna lub owocowa pod hasłem „Dziś bez słodyczy”,

-plakat: Najlepszy zestaw na drugie śniadanie,

-Najzdrowsza kanapka,

-tworzenie hasła zachęcającego do picia wody.

W powyższych konkursach zwycięzców wyłoniono w drodze głosowania. Prawo głosu mieli wszyscy nauczyciele               i uczniowie szkoły oraz pielęgniarka szkolna. Zachętą do głosowania była wcześniejsza promocja działań w szkole poprzez prezentacje plakatów, prac, gazetek, albumów, poczęstunek zdrowymi przysmakami i paradą w przebraniu za owoc lub warzywo.

 

Trzecioklasiści jako Pachnący Groszek zdobyli za wszystkie zadania 889 punktów i uplasowali się powyżej średniej         w ogólnopolskim rankingu szkół biorących udział w konkursie Zdrowo jem, więcej wiem.


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie